Z jakich pomocy sensorycznych warto korzystać?

Zamierzasz korzystać z pomocy sensorycznych? Nie wiesz, jakie produkty zasługują na Twoją uwagę? Nasz tekst może ułatwić Ci wybór, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Co to takiego?

Może na początek warto zacząć od samego pojęcia pomocy sensorycznych. Czym właściwie są? Co skrywa się pod ich nazwą? Pomoce sensoryczne, nazywane także obiektami sensorycznymi, czy pomocami do integracji sensorycznej, to wielofunkcyjne produkty wykazujące dobry wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. To właśnie poprzez takie produkty można regulować emocje, budować relacje z innymi ludźmi oraz rozwijać osobowość i to na wiele różnych sposobów.

W dużej mierze to zasługa ich bardzo uniwersalnego zastosowania, ponieważ pomoce sensoryczne mogą być teżstosowane jako meble użytkowe, czy jako elementy kreatywnej zabawy. Każda pomoc sensoryczna, która pojawia się w ofercie profesjonalnych dostawców jak Intibag, została stworzona z trwałych i jakościowych surowców, które nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa. Ich wypełnienie to najczęściej ekologiczna gryka, czyli produkt naturalny i hipoalergiczny. Pomoce sensoryczne pozbawione są też zamków i guzików, więc nie trzeba obawiać się dyskomfortu w czasie ich użytkowania.

Z jakich warto korzystać?

Choć obiekty sensoryczne oferowane są w bardzo różnych rodzajach, to wszystkie produkowane są tylko z trwałych surowców, więc mogą dobrze służyć i to przez długi czas. Są miękkie, obłe i bezszwowe, więc dobroczynnie wpływają na odczucia. Oczywiście ich wybór nigdy nie powinien być przypadkowy, lecz zgodny z ich zastosowaniem. Przykładowo worki sensoryczne są idealnym wyborem dla tych, którzy szukają osobistej przestrzeni, która pozwoli odciąć się od zewnętrznych bodźców. Worki sensoryczne ułatwiają relaks, pozwalają zapomnieć o troskach dnia codziennego, czy po prostu dobrze poczuć się ze sobą.

Szukając pomocy sensorycznych, które zapewnią wyciszenie i pozwolą rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, warto zainteresować się transparentnym obiektem hollowbag. Z kolei jeśli chcemy zapewnić sobie głęboki relaks, rozluźnić partię kręgosłupa, czy obszar miednicy, to warto brać pod uwagę humanbag, zwłaszcza że jest to rodzaj pomocy, który dostarcza bodźców sensorycznych w obszarze równowagi, czy dotyku. Jeśli mimo wszystko nadal będą pojawiać się problemy z wyborem odpowiedniego produktu, to warto poprosić o pomoc sprzedawcę. U profesjonalnych dostawców pomocy sensorycznych nie brakuje wykwalifikowanych osób, które dysponują szeroką wiedzą, więc chętnie udzielą kilku wskazówek.