Jaki jest zakres usług agencji ślubnej?

Kiedy ślub za pasem lub ze znacznym wyprzedzeniem zapracowani narzeczeni szukają profesjonalnego wsparcia, dzięki któremu dzień ich ślubu będzie wyjątkowy. Sami zajęci obowiązkami zawodowymi nie mają czasu na załatwianie całej listy spraw, bądź nie wiedzą od czego najlepiej zacząć? Tu z pomocą przychodzi agencja ślubna.

Niezapomniany ślub w kościele

Konsultant ślubny, zatrudniony przez agencję, pomoże nie tylko zorganizować przyjęcie weselne, ale również samą ceremonię zaślubin. Może współpracować w tym zakresie nie tylko z przyszłą Parą Młodą, ale również rodzicami czy świadkami, zwłaszcza jeśli chcą przygotować dla Młodej Pary jakąś niespodziankę, np. dedykowany utwór zaśpiewany przez członka rodziny bądź zagrany na instrumencie, co trzeba wcześniej omówić z księdzem. Oczywiście są to również proste czynności, tj. udekorowanie kościoła czy zadbanie o odpowiednią oprawę po wyjściu z ceremonii zaślubin.

Wesele i jego organizacja

Agencja ślubna może oddelegować swojego pracownika również w celu wybrania odpowiedniej sali weselnej dla Pary Młodej. Z reguły przedstawia kilka opcji, gdzie może odbywać się wesele w ramach lokalizacji zaproponowanej przez klientów. Wedding planner towarzyszy narzeczonym w kolejnych miejscach i pomaga dokonać trafnego wyboru, bądź według wytycznych sam zajmuje się wyborem miejsca. Oczywiście na jego głowie może być również cała otoczka wesela, czyli wybór dj-a lub zespołu weselnego, dekoracji sali, tortu czy menu, w porozumieniu z klientami.

Oczywiście każde wesele jest inne i również odmienna jego organizacja. Dlatego konsultanci ślubni muszą być elastyczni i otwarci na propozycje. Z usług agencji ślubnej można skorzystać również w pewnym wycinku organizacji ślubu, a nie jedynie kompleksowo.