Czego dowiesz się na kursie przedłużania rzęs?

Nie każdy kurs przedłużania rzęs jest taki sam, zwykle takie kursy podzielone są na grupy początkujących i zaawansowanych. W tej pierwszej nauczmy się zupełnych podstaw, technik, teorii i poznamy praktykę. W grupie zaawansowanej raczej chodzi o doskonalenie technik i wiadomości dodatkowe.

Kurs przedłużania rzęs dla początkujących

Na takim kursie najważniejsze jest wprowadzenie w temast. Zwykle takie kursy organizowane są dla kosmetyczek, które wcześniej z tematyką rzęs nie miały wiele wspólnego, ale wykonują zawód kosmetyczki np. specjalizując się w oczyszczaniu twarzy. Na takim podstawowym szkoleniu dowiedzą się przede wszystkim o budowie oka oraz cyklu życia rzęs naturalnych. Następnie poznają przepisy BHP związane z pracą nad rzęsami oraz poznają podstawowe zasady przeprowadzania wywiadu z klientem. Do tego podczas poznawania teorii na pewno poruszany będzie temat przeciwskazań do wykonania zabiegu oraz zasad uzupełniania rzęs. Taki kurs przedłużania rzęs przyda je się też by uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą procedur zabiegowych i narzędzi stosowanych w pracy stylistki.

Kurs przedłużania rzęs połączony z kursem zagęszczania

Kursy kosmetyczne są także łączone, bywa, że kursy z przedłużania połączony jest z kursem zagęszczania. W efekcie takiego szkolenia, kosmetyczka pozyskuje uprawnienia do zajmowania się rzęsami kompleksowo. Tego typu szkolenia są już droższe i trwają przez cały weekend. Jednak dzięki nim właśnie można rozpocząć swoją przygodę ze stylizacją rzęs i stać się naprawdę pożądaną na rynku specjalistką w tej tematyce.